Aké hodinky sa nosí?

Obag O CLOCK CIFERNÍK NUMBERS MIRROR

Aké hodinky sa nosí? – Zdá sa, že dnešná doba veľmi nepraje náramkovým hodinkám, ale opak je pravdou. Hodinky už nie sú len nositeľom informáciu, ako sme na tom s časom, ale stávajú sa doslova šperkom či multifunkčným doplnkom. Aké trendy tento rok ovládnu svet ciferníkov a “digitálok”?

Verte, alebo nie, aj svet hodiniek je na tom podobne, ako napríklad móda alebo kozmetika. Zaujíma vás, čo je momentálne v kurze? Zistili sme to!

Multifunkčnosť pre pánov

Hlavným znakom pánskych modelov je viacúčelovosť. Medzi bežné funkcie patrí kalendár, 24 hodinový ciferník, ukazovateľ dátumu, stopky, podsvietenie a podobne. Podstatné je, aby vydržali bežné aj náročnejšie podmienky, preto sa kladie dôraz na kvalitu použitých materiálov.

Šperky pro dámy

Hodinky pro něžnější polovinu lidstva se stále více posouvají do kategorie klenotů. „Tento trend je nejčastěji aplikovaný na celokovové hodinky. Setkáme se například s ocelí s pozlaceným nebo postříbřeným povrchem. A také s proplétáním či kombinací více barevných kovů ve spojení s decentním ciferníkem, který jen nepatrně vystupuje, nebo je plynulým pokračováním náramku.

TOP TIPY!

Retro aj na ruky

Inšpirácia minulosťou sa v posledných rokoch výrazne objavuje nielen v segmente nábytku a bytových doplnkov, ale aj v oblasti módnych trendov. “Retro návraty môžu mať viac podôb. Konzervatívny vetva je inšpirovaná predovšetkým pánsku klasikou, vyznačujúci sa prehľadným a minimalistickým ciferníkom, kvalitným hodinovým strojčekom a ručne spracovaným koženým opaskom. Pozlátené digitálne hodinky sú zase spomienkou na dobu pomerne nedávnou a ich originálny dizajn vyžaduje originálny prístup k móde ako takej.

Tipy pre nákup hodiniek

Kto bežne nosí hodinky, ten je v priemere mení raz za 3 až 5 rokov. Čo je dosť dlhá doba na to, aby ste si ich dokázali skutočne správne vybrať. Na čo myslieť pri nákupe?

Ručičkový ALEBO digitálny ciferník

Hodinky s ručičkami predstavujú klasiku, ktorá nikdy nevyjde z módy a skutočne sa hodí pre akúkoľvek príležitosť. Naopak digitálky ocenia športovo založení ľudia a tiež deti.

Design ALEBO účel

Rozhodnite sa sami. “Neznamená to však, že praktické hodinky musí byť zákonite nezaujímavé a všedný, je však pravdepodobné, že pri ich výbere budete potrebovať trochu viac trpezlivosti. Odmenou vám potom budú hodinky, ktoré oceníte aj po rokoch, pretože nepodliehajú aktuálnym trendom. Štýlové hodinky uvítáze skôr krátkodobo, ale zase s nimi zaručene zaujmete, “pripomína odborníčka. A dodáva, aby ste súčasne riešili aj otázku kvalitných materiálov (vrátane toho, z ktorého sa vyrába hodinový strojček).

Neutrálne ALEBO priťahujúce pozornosť

Už z diaľky tu hrá veľkú úlohu farebné prevedenie. Štýlové, trendy hodinky sa nebojí doslova extravagantných odtieňov, ak naopak chcete model nadčasový, stavte na klasiku – zlaté alebo strieborné prevedenie. Výber “zlata” alebo “striebra” by mal ladiť s vašimi šperky, ktoré bežne či často nosíte.

Aké kabelky sa budú nosiť

Obag BRUSH PIESKOVÁ S POVRAZOM ČIERNYM

Aké kabelky sa budú nosiť – Hoci kabelky nepatrí k tak úplne sezónnym kúskom, na jar a leto sa jednoducho hodia hravejší farby, kreatívnejší tvary, ale aj neformálnejšie štýl. Už so sebou nemusíme nosiť svetre a šály, preto prichádza čas na mini kabelky a ľadvinky, ktoré sú stále v kurze!

ľadvinka

Málo trendov je praktickejších než práve ľadvinky. Bojíte sa, že sa toho do nich moc nevojde? Nájdete bez problémov aj väčšie veľkosti! Ale už je čas prestať ťahať obrovskú kabelku so všetkou kozmetikou a vecami, ktoré by sme teoreticky mohli potrebovať. Zabaľte len pár nevyhnutnosťou a vyrazte s ľadvinkou na festival aj do mesta!

Top

okrúhla kabelka

Predstavujeme ďalšie jarné trend – guľatou alebo oválnu mini kabelku. Objemovo vyjde rovnako ako ľadvinka, ale tá môže byť pre niekoho až príliš “edgy”. Elegantnejší možnosťou je práve tento kúsok. Vyrába sa v klasickej variante cez rameno a alebo s cool kruhovým uchom.

retro štýl

Mäkká bavlnená sieťovka, prútené materiály alebo zamat sa staroružovú farbou? Nostalgických retro variantov existuje veľa, stačí si len vybrať. S prútená taškou sa môžete vydať ako na nákup, tak do práce, a menšie kabelky do ruky zase využijete pri menej náročných pochôdzkach.

praktický batôžtek

Ak preferujete praktickosť pred všetkými ostatnými kritériami a do mini kabeliek sa vám proste všetko potrebné nevojde, prichádza na scénu batohy. To ale neznamená, že musí byť menej štýlové. Inšpirujte sa týmito koženými a koženkovými kúsky – niektoré sa dokonca dajú nosiť zároveň ako batoh aj ako kabelka!

Plastové kabelky

Obag MINI PINK S RÚČKAMI KOŽENKA MICRO ČIERNA KRÁTKA

Plastové kabelky – Jeseň už je tu, a tak je ideálny čas na výmenu šatníka aj doplnkov. Nová módna sezóna si žiada aktuálne trendy, aby ste, milé dámy, nezostali pozadu. Veľmi obľúbené sú plastové kabelky. Máte už tiež nejakú vo svojom šatníku? Ak ešte nie, mali by ste to napraviť.

Continue reading

Ako vybrať farbu kabelky

Obag MINI CITRUS S RÚČKAMI KOŽENKA MICRO ČIERNA KRÁTKA

Ako vybrať farbu kabelky – Kabelky nie sú len záležitosťou, kam sa dajú schovať veci, ktoré potrebujete mať neustále pri sebe. Stále viac dnes kabelky predstavujú kúsok vášho vlastného ja, skrátka o vás môžu v mnohých ohľadoch niečo vypovedať. Nikoho tak neprekvapí, že sú kabelky k dispozícii v širokej palete variácií – líšia sa ako materiálom výroby, tak aj tvarom, veľkosťou či farebným prevedením. Zamerajme sa teraz práve na farbu – máte jasno v tom, po akom odtieni kabelky by ste aktuálne pri nákupe siahli. Viete, aké farby zažívajú najväčší boom?

Continue reading

Ako si správne vybrať kabelku

Taška SAM 73 UB 165 Čierna

Ako si správne vybrať kabelku – Podľa štatistík má takmer každá žena doma minimálne dve kabelky. Áno, ženy majú pre kabelky slabosť, sprevádza ich na každom kroku po celý život, ich výber je preto dôležitý. Ako si však vybrať kabelku, ktorú by sme nielen radi nosili, ale ktorá by nám pristala? Výber je mnohokrát zložitejšie, než by ste si mysleli. Desať zásad pre správny výber kabelky:

Continue reading