Ako si správne vybrať kabelku

Taška SAM 73 UB 165 Čierna

Ako si správne vybrať kabelku – Podľa štatistík má takmer každá žena doma minimálne dve kabelky. Áno, ženy majú pre kabelky slabosť, sprevádza ich na každom kroku po celý život, ich výber je preto dôležitý. Ako si však vybrať kabelku, ktorú by sme nielen radi nosili, ale ktorá by nám pristala? Výber je mnohokrát zložitejšie, než by ste si mysleli. Desať zásad pre správny výber kabelky:

1 – Kabelku si vyberajte podľa toho kam ju hodláte nosiť.
2 – Ďalej si kabelku vyberajte podľa toho, čo v nej hodláte nosiť.
3 – Nezabudnite tiež k akému oblečenia ju budete nosiť
4 – Bude kabelka celoročné, či len sezónnou záležitosťou?
5 – Kabelku si vyberajte nielen podľa módnych trendov, ale tiež aj podľa vášho vkusu.
kabelka by mala dopĺňať postavu a to tak, aby vyzdvihla vašu osobnosť a skryla fyzické nedostatky, a preto dámy s plnším dekoltom volia radšej dĺžku kabelky skôr do pása.

6 – Ženy s výraznejším profilom by mali siahnuť po väčšej kabelke so stredne dlhými ušami. Vysoké a štíhle si môžu dovoliť dá sa povedať všetko, najlepšie im však pristane kabelky štvorcového, či oválneho tvaru a pre menšie ženy sú ideálne nie príliš veľké batôžky a kabelky v tvare fľaše.

7 – Pamätajte, že kabelka vždy zvýrazní miesto, ktorého sa dotýka, teda vyberajte veľkosť a dĺžku uší podľa svojej postavy. Rozhodne by vám nemala kdesi plandat.
8 – Pri výbere kabelky je vždy potrebné uvažovať o materiáli z ktorej by mala byť kabelka vyrobená. Každý materiál má totiž inú životnosť, a tiež sa o neho stará rôznym spôsobom.
9 – V šatníku ženy by rozhodne nemala chýbať aspoň jedna klasická nadčasová kabelka. Je síce pravda, že takáto celoročné značková kabelka je trochu drahšie, avšak jej kúpa sa vám dozaista oplatí. Napríklad Vuitton je k dostaniu v rovnakej verzii, ktorý sa začal vyrábať pred dvadsiatimi rokmi a pritom je stále tou najmodernejšou a módne kabelkou. Viete o tom, inde vo svete zvyčajne mladé dievčatá svoju prvú výplatu zvyčajne utratia za prvý “poriadnu” kabelku? A zvyčajne jej býva práve kabelka Louis Vuitton.
10 – Peknú kabelku si môžete zaobstarať už od pár stoviek, ale ak chcete, aby vám kabelkavydržela dlhšiu dobu, je potrebné do nej trochu investovať. Je tu platné pravidlo: “Nie som taká bohatá, aby som si mohla kupovať lacné veci!

Ako si vybrať kabelku podľa postavy?

Aj kabelka dokáže s vaším lookom poriadne zatočiť. Napadlo by vás, že doplnok, ktorý nemáte ani navlečený na sebe vás dokáže treba opticky zoštíhliť? Vyberte si tú správnu spoločníčku.

malá postava

Čo sa týka malej postavy, je jedno, či ste štíhla alebo máte plnšie krivky. Všeobecne platí, že k malej postave patrí aj malá kabelka. Nikdy do ruky neberte široké a masívne tašky, tie vás totiž môžu ešte viac uzemniť. Budete vyzerať ešte menšie, než naozaj ste. Noste kabelky menších rozmerov. Ak so sebou potrebujete pobrať veľa vecí, je lepšie vybaviť s dvoma kabelkami ako raz obrie. Ak ste skôr štíhlej postavy, nebudú vám vadiť kabelky do šírky. Ak však máte postavu všeobecne plnšie, zamerajte sa na podlhovasté tašky.

Vysoká a chudá postava

Prirodzene, vy už neberte do úvahy žiadne dlhé a vysoké kabelky. Pristanú vám beztvaré tašky, široké aj guľaté kabelky. Šírka vami vybraného doplnku by vždy mala presahovať jeho výšku. Zamerajte sa na kabelky s krátkymi uchami, vyzerať dobre budete aj s taškami v tvare polmesiaca. Listové kabelky sa k vám budú hodiť samozrejme tiež, vyberajte však skôr väčšie tvary, nezostávajte u drobných, ktoré pripomínajú peňaženku.

plnšie tvary

Plnoštíhla figúra nie je nič, za čo by ste sa mali hanbiť a nejako ju schovávať. Práve naopak. Noste tašky farebných vzorov takmer všetkých druhov. Mali by ste sa vyhýbať drobným kabelkám, ktoré by vašu postavu mohli opticky zväčšiť a rozšíriť. Pristanú vám kabelky s popruhom crossbody. Veľmi dobre na vás bude vyzerať kabelka, ktorá má tento popruh úzky. Nepríliš vhodné je nosiť kabelky, ktoré vám končia už u podpazuší, skôr voľte polodlhé tašky. Ak si predsa len prajete nejakú časť vašich partií schovať, môžete sa inšpirovať v typoch postavy nižšie.

Postava ,, obdĺžnik ”

Postava obdĺžnik sa nevyznačuje žiadnou prednosťou, zvyčajne nemá veľké prsia ani boky, ale čo sa týka kabeliek, má ale vyhraté. Obdĺžnikové postave pristanú kabelky s krátkymi aj dlhými popruhmi, kabelky do ruky aj väčšie tašky. Ani s batohom si nemusíte robiť starosti, ten vám sadne tiež.

Postava ,, jablko ”

Jabĺčka sa vyznačujú typicky silnejším pásom. Ten najlepšie zúžite pomocou popruhu. Vyberte si akúkoľvek kabelku crossbody. Dobrou voľbou bude taky akýkoľvek batoh. Chybu neurobíte ani s kabelkou do ruky.

Postava ,, hruška ”

Silnejší boky, to sú hrušky. K vám sa najlepšie bude hodiť kabelka do ruky alebo taška s krátkym popruhom. Nemala by ste nosiť tašky crossbody, pretože tie vaše boky ešte opticky rozšíri. Ideálnou voľbou pre vás nie je ani batoh. Zamerajte sa radšej na elegantné listové kabelky, ktorá môžete vďaka pútku navliecť a nosiť na zápästí.

Hanka
Hanka

,,Zajtra zmením svoj život. Včera som to chcel urobiť dnes.''