Aké hodinky sa nosí?

Obag O CLOCK CIFERNÍK NUMBERS MIRROR

Aké hodinky sa nosí? – Zdá sa, že dnešná doba veľmi nepraje náramkovým hodinkám, ale opak je pravdou. Hodinky už nie sú len nositeľom informáciu, ako sme na tom s časom, ale stávajú sa doslova šperkom či multifunkčným doplnkom. Aké trendy tento rok ovládnu svet ciferníkov a “digitálok”?

Verte, alebo nie, aj svet hodiniek je na tom podobne, ako napríklad móda alebo kozmetika. Zaujíma vás, čo je momentálne v kurze? Zistili sme to!

Multifunkčnosť pre pánov

Hlavným znakom pánskych modelov je viacúčelovosť. Medzi bežné funkcie patrí kalendár, 24 hodinový ciferník, ukazovateľ dátumu, stopky, podsvietenie a podobne. Podstatné je, aby vydržali bežné aj náročnejšie podmienky, preto sa kladie dôraz na kvalitu použitých materiálov.

Šperky pro dámy

Hodinky pro něžnější polovinu lidstva se stále více posouvají do kategorie klenotů. „Tento trend je nejčastěji aplikovaný na celokovové hodinky. Setkáme se například s ocelí s pozlaceným nebo postříbřeným povrchem. A také s proplétáním či kombinací více barevných kovů ve spojení s decentním ciferníkem, který jen nepatrně vystupuje, nebo je plynulým pokračováním náramku.

TOP TIPY!

Retro aj na ruky

Inšpirácia minulosťou sa v posledných rokoch výrazne objavuje nielen v segmente nábytku a bytových doplnkov, ale aj v oblasti módnych trendov. “Retro návraty môžu mať viac podôb. Konzervatívny vetva je inšpirovaná predovšetkým pánsku klasikou, vyznačujúci sa prehľadným a minimalistickým ciferníkom, kvalitným hodinovým strojčekom a ručne spracovaným koženým opaskom. Pozlátené digitálne hodinky sú zase spomienkou na dobu pomerne nedávnou a ich originálny dizajn vyžaduje originálny prístup k móde ako takej.

Tipy pre nákup hodiniek

Kto bežne nosí hodinky, ten je v priemere mení raz za 3 až 5 rokov. Čo je dosť dlhá doba na to, aby ste si ich dokázali skutočne správne vybrať. Na čo myslieť pri nákupe?

Ručičkový ALEBO digitálny ciferník

Hodinky s ručičkami predstavujú klasiku, ktorá nikdy nevyjde z módy a skutočne sa hodí pre akúkoľvek príležitosť. Naopak digitálky ocenia športovo založení ľudia a tiež deti.

Design ALEBO účel

Rozhodnite sa sami. “Neznamená to však, že praktické hodinky musí byť zákonite nezaujímavé a všedný, je však pravdepodobné, že pri ich výbere budete potrebovať trochu viac trpezlivosti. Odmenou vám potom budú hodinky, ktoré oceníte aj po rokoch, pretože nepodliehajú aktuálnym trendom. Štýlové hodinky uvítáze skôr krátkodobo, ale zase s nimi zaručene zaujmete, “pripomína odborníčka. A dodáva, aby ste súčasne riešili aj otázku kvalitných materiálov (vrátane toho, z ktorého sa vyrába hodinový strojček).

Neutrálne ALEBO priťahujúce pozornosť

Už z diaľky tu hrá veľkú úlohu farebné prevedenie. Štýlové, trendy hodinky sa nebojí doslova extravagantných odtieňov, ak naopak chcete model nadčasový, stavte na klasiku – zlaté alebo strieborné prevedenie. Výber “zlata” alebo “striebra” by mal ladiť s vašimi šperky, ktoré bežne či často nosíte.

Hanka
Hanka

,,Zajtra zmením svoj život. Včera som to chcel urobiť dnes.''